HOT Clinic - шаблон joomla Окна

„Kdekoli se da žít, dá se žít dobře.“

 

Mezinárodní 

Mezinárodní rozvojová spolupráce si obecně klade za cíl zlepšit životní podmínky ve vybraných zemích, a to hlavně cestou podpory vzdělanosti, zlepšením zdravotní péče a přenosu technologií. Podle toho na jaký obor se orientuje, dělíme aktivity do sektorů (zemědělství, zdravotnictví, geologie, voda a sanitace, vzdělávání, atd....).

Speciálně v sektoru zemědělství cílí projekty ve vybraných zemích na přístup k moderním technologiím. Aby byl lokální partner schopen technologie dále rozvíjet, je třeba provést vždy zaškolení příslušných pracovníků (obvykle na několika řídících úrovních). Aby technologie a správné postupy dlouhodobě fungovaly, musí být obvykle součástí systémového řešení. Takže se dále jedná o předání zkušeností s organizací a fungováním systému. Další nedílnou součástí je zajištění možného zdroje dalších kompetentních pracovníků, kteří do rozvíjejícího se systému vstupují.

Jak je vidět, tak sektor zemědělství je velmi komplexní a zahrnuje jak příslušnou specializaci, tak i vzdělávání, metody řízení, finanční management apod. Což pochopitelně klade velké nároky na realizační firmy.

 

Ve světě 

Ve světě působí mnoho velkých i malých, vládních i nevládních rozvojových organizací, které se snaží pomocí různých činností a projektů naplňovat výše uvedené cíle. Některé z nich mají globální působnost, jiné mají určené „prioritní země“ pro hlavní těžiště spolupráce. Kromě toho působí na globální úrovni též rozvojová sekce OSN, pod zkratkou UNDP (United Nations Development Cooperation).

 

V Evropě 

Největším poskytovatelem zahraniční rozvojové spolupráce je Evropská unie, prostřednictvím agentury EuroAid, která spadá pod Evropskou komisi (EK). Jednotlivé státy pak mají ještě i rozvojové agentury národní. Větší rozvojové agentury mají zpravidla v prioritních zemích svoje afilace s alespoň jedním pracovníkem, který na projekty dozírá v místě.

 

V České republice 

V České republice se tyto projekty označují jako Zahraniční rozvojová spolupráce České republiky (ZRS ČR). Organizace, která projekty implementuje se nazývá Česká rozvojová agentura (ČRA). Byla zřízena k 1.1.2008 a její činnost se řídí zákonem č. 151/2010 Sb. O zahraniční rozvojové spolupráci a humanitární pomoci poskytované do zahraničí. Před jejím zřízením měla rozvojové projekty v gesci jednotlivá ministerstva dle sektorů.

   

 

 

  

"Kde všude najdete naše peníze"

Kontaktujte nás

 

Tel: +420 607 727 743

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.